bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Znojmo Jazz Fest 2010 Sekce: Koncerty
Leden je již potřetí ve Znojmě zaměřen na jazz. V termínu 20. – 24. ledna 2010 se uskuteční festival s převážně jazzovou náplní Znojmo Jazz Fest 2010.

Festival má ve městě dobrou tradici a návštěvníci si jej oblíbili. Patronem celé akce je uznávaný slovenský jazzman Peter Lipa, jehož koncert sklidil loni nebývalý úspěch. Od pátku 8. ledna si již mohou návštěvníci zakoupit lístky v předprodeji.

Jak je již dobrým zvykem občanského sdružení Znojemský hudební festival, koncerty jsou připraveny do různých koncertních a klubových prostor. „Jazz má mnoho podob a my na to reagujeme rozmanitým prostředím,“ vysvětlil Jiří Ludvík, prezident festivalu a zároveň pořadatel dalších velkých hudebních akcí ve Znojmě. Koncerty letošního ročníku pořadatelé plánují například do prostor hotelů Savannah či Prestige, do Městského divadla Znojmo či přímo na volné prostranství pod věží na Obrokově ulici. „Program venku na ulici má v lednu každoročně úspěch. Není běžné, aby muzikanti hráli venku na mrazu,“ prozradila produkční festivalu Lenka Zouhar Ludvíková.

Programová nabídka je letos opravdu pestrá. Festival slavnostně otevře Peter Lipa, který opět po roce přijede ohromit festivalové publikum. Páteční večer nabízí program kde jinde než v klubech a restauracích Znojma, v nichž se představí různá jazzová uskupení. Sobota bude patřit mrznoucí kapele pod radniční věží a večer městskému plesu. Na nedělní dopoledne je připraven do louckého kostela gospelový program. Programu se ale nevyhnula ani programová změna – festival měla zakončit kapela -123 Min., která se ale krátce před vytištěním programů rozpadla, proto organizátoři na jejich místo zařadili zbrusu novou sestavu Acoustic Project. „Vystoupí se svou fúzí jazzu a worldmusic,“ přiblížila změnu v programu produkční Lenka Ludvíková

Krom zajímavého programu festival vyniká i svojí filozofií, která spočívá v propojení jazzové hudby s vínem. Návštěvníci se mohou těšit na degustace téměř na každém koncertu (téměř každé vystoupení zaštiťuje jeden vinař Znojemska). „Krom hudební osvěty přinášíme posluchačům i osvětu vinnou, protože se na degustacích od renomovaných vinařů dozví spoustu zajímavostí,“ vysvětlil Ludvík, prezident a pedagog v jedné osobě.

Lístky jsou v předprodeji od pátku 8. ledna a jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě (tel. 515 222 552). Vstupenky lze také objednávat na emailu vstupenky@hudbaznojmo.cz či telefonu 774 443 238.

 


Autor: www.bavmese.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Sobota 17.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy