bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Všechno nebo nic Příběh pokračuje Sekce: Knihy
Linda, Vanda a Jakub po třech letech. Pokračování autorčiny prvotiny vypráví o dalších osudech lásky Lindy a Jakuba a životních peripetiích Lindiny přítelkyně Vandy.

Eva Urbaníková

Všechno nebo nic Příběh pokračujeUkázka z knihy

Malé Vandě bylo něco přes rok, když jsem si uvědomila, že mi chybí chlap. Ne takový, co by doma dětem přepínal televizi z Minimaxu na zprávy a ohrnoval nos nad brokolicovou polívkou s otázkou, jestli není maso. Spíš takový, co by trochu zvedl hladinu adrenalinu v mé krvi. Takový – na chvíli. Zavalená prací, starostmi o Lucku a malou Vandušku jsem na to nemyslela, ale když jsem při utírání prachu na horních poličkách narazila na Kámásútru, v mém nitru se cosi pohnulo. Velmi intenzivně a velmi naléhavě.
„Chybí mi sex,“ prohlásila jsem na terase, kde jsme s Edem a Vandou do sebe rychle házeli oběd.
„Konečně, drahá,“ vydechl náš homosexuální kamarád, ani se na mě nepodíval, soustředil se na to, aby ze salátu vybral všechny kousky masa. „Už jsem si myslel, že jsi onemocněla. To se bývalým nymfomankám stává.“
„Nebyla jsem nymfomanka,“ namítla jsem.
„Za nymfomanku považujou každou ženu, která má ráda sex stejně jako muži,“ mávla rukou Vanda a ukázala číšníkovi na prázdnou sklenku vína.
„A ta, co ho má radši?“
„Ta to už dělá pro peníze,“ klidně navázal Edo, stále aniž na mě pohlédl.
„Je mi jedno, za co mě máte, je to se mnou zlé,“ napíchla jsem kus Edova kuřecího masa na vidličku a snědla jsem ho. „Naposledy byl ve mně chlap, když jsem snědla pudink doktora Oetkera.“
„Tomu se říká instantní sex,“ zasmála se Vanda bezstarostně. Protože někoho měla. Mrcha.
„Musíte mi pomoct.“
„Já se s tebou nevyspím!“ zvedla Vanda ruku. „Jednou v životě to stačilo.“
„Já taky ne!“ Edovi málem zaskočilo a konečně na mě upřel oči. Trochu zděšeně.
„Vy jste spolu něco měly?“ otočil se potom na Vandu.
„Koukněte se,“ naklonila jsem se nad stůl a ignorovala jeho šok. „Dny trávím v antikvariátu, odpoledne a večery se svými dcerami. Když v noci spí, čtu knihy nebo vyplňuju kvízy na facebooku. Už mi vyšlo, že v minulém životě jsem byla ovoce v Jogobelle, že nepatřím na tuhle planetu, že z domácích spotřebičů se nejvíc podobám fritéze, a v testu, kdy zemřete, mi vyšlo, že loni na podzim.“
Vanda vyprskla smíchy, Edo způsobně dojedl, říhl si do ubrousku a řekl:
„Uznávám, že je to akutní. V pátek dej ty svoje děti k mámě. Vyrazíme ven.“
A tak jsme vyrazili. Po dlouhé době zase do klubů, kde řvala hudba, cinkaly ledové kostky v drincích a kde cigaretový kouř vytvářel obláčky těsně pod stropem, protože odsávání nestačilo na víkendový nápor uvolněných mravů.
„Musím si dát drink,“ prohlásila jsem, když jsem na sobě zachytila pohled chlápka, co kouřil v koutě doutník, a hned jsem měla v ruce dva. Jeden od Vandy. Druhý od Eda. Vypila jsem je rychle a zvesela. Jako kdysi. Netrvalo mi dlouho, abych si vzpoměla, jaké to je trávit páteční noci v hlučném baru.
„Take it easy,“ hučel mi Edo do ucha. „Hledáš sex, ne lásku. Nejde o nic hlubokého, jde jen o pár centimetrů.“
„Nemluv se mnou, jsi nepřítel,“ odsunula jsem ho od sebe. „Lovíš ve stejných vodách jako já.“
„Kdybys byla bisexuálka, měla bys to lehčí. Dvojnásobně vyšší šance,“ ukázal dokonalé zuby a šel tancovat.
Ten mejdan byl opravdu potřebný. Moje hormony byly naladěné tak revolučně, že po třech drincích se všichni muži měnili na Brady Pitty a já se odvázala jako za starých časů. Když jsem nad ránem seděla v taxíku směrem domů, měla jsem za sebou tanec s kučeravým krasavcem, který si vyžádal moje číslo. Hned potom, co jsem mu nedovolila, aby mě chytil za zadek. Jsem slušná holka.
No a vyklubal se z něho sexuální maniak. Pořád chtěl sex. Paráda. Neměla jsem nic proti tomu, když vám někdo vymetá pavučiny po téměř dvou letech, tak takový apetýt jen vítáte. Tedy dokud to nehraničí se zdravým rozumem nebo s něčím, co už není ani sexy, ani vzrušující, možná se to ani nehodí do této knihy… Úporně se snažil být i něčím jiným než sexuálním partnerem, a to byla hrozná nuda. Brával mě do nové restaurace s mořskými potvorami, byl to trochu snob, rád mi předváděl, že na to má, a já jsem jeho hru hrála, protože jsem se těšila na to, co bude potom, když už k tomu totiž došlo, byl soustředěný, velmi převelmi, a to bylo úžasné. Jenom zastával názor, že nebudeme otroky svých pudů, takže se vždycky, když jsme spolu, venku navečeříme. Strašně to komplikoval, aby mě zaujal. Ale dobře. Vydržela jsem jeho primitivně nevzdělané filozofické monology, kterými mě ohromoval, mluvil o tom, jak by si lidi měli adoptovat děti z Afriky, jak bychom se měli chovat šetrněji k naší planetě… Citoval politiky, které měl rád, například prince Charlese, kladl mi otázky, byl zvědavý na můj názor a já mu chtěla říct, k čertu, dožvejkej už ty gumové kalamáry z mrazáku, vezmi mě k sobě, pořádně mě přefikni a už nemel hlouposti! Připadala jsem mu rozkošná. Ježišmarjá, no dobře.


Autor: www.motto.cz 2.6.2010

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Sobota 17.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy