bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Ledová princezna Camilla Läckberg Sekce: Knihy
Nová řada švédských detektivek od Camilla Läckberg, kde zločiny vyšetřuje spisovatelka Erica Falcková a detektiv Patrik Hedström.

Ledová princeznaV přímořském městečku Kjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena.

Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.

O autorce:

Camilla Läckberg
Narodila se v roce 1974 ve městečku Fjällbacka, přímořském letovisku v jihozápadním Švédsku. Vystudovala ekonomii na Vysoké obchodní škole v Göteborgu a dva roky pak pracovala jako ekonomka ve Stockholmu. Stále však toužila po psaní detektivních románů a své přání uskutečnila v roce 2003, když vyšla její první detektivka Ledová princezna (Isprinsessan). V té době byla na mateřské dovolené s prvním synem a krátce nato se jí narodila ještě dcera. Žije se svým přítelem, otcem obou dětí.

Od prvního úspěchu přidává do své detektivní série každým rokem další knihu, zatím poslední sedmá vyšla v září tohoto roku. Děj jejích románů se odehrává v rodném městečku. Většina postav je fiktivních, ale některé tam skutečně žijí. Hlavní postavou je spisovatelka Erica Falcková a její přítel – později manžel – policista Patrik Hedström.

V roce 2006 se stala nejprodávanější autorkou a obdržela cenu Folkets literaturpris.  Její detektivky byly dosud prodány do 22 zemí a patří mezi nejlépe prodávané knihy ve Francii, Španělsku, Dánsku a Norsku. Ve Spojených státech se vydání připravuje na jaro 2010. V roce 2007 byly první dvě detektivky zfilmované a další díly bude švédská televize vysílat od prosince.


Autor: www.motto.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Sobota 17.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy