bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

DIVOCÍ DETEKTIVOVÉ Sekce: Knihy
Roberto Bolaño - DIVOCÍ DETEKTIVOVÉ V této knize vypráví Chilan Roberto Bolaño, jedna z nejvýraznějších postav latinskoamerické literatury, příběh dvou „divokých detektivů“, básníků-desperátů Artura Belana a Odyssea Limy

a jejich přátel, umělců a stoupenců „žaludečního realismu neboli žaludného či záludného realismu, někdy též bludrealismu“, kteří se vydávají po stopách tajemné básnířky Cesáreji Tinajerové. Hledání – iniciační cesta, bildungsroman, citová výchova – trvá dvacet let, od roku 1976 do roku 1996, a prostřednictvím množství postav se rozvětvuje do změti podivných, někdy neukončených příběhů, tvořících „totální“ román, kde se dá najít úplně všechno.
 
Mistrovsky napsaný román o dospívání a hledání smyslu života, o šílenství a podstatě zla, o vztahu moci a literatury, ale i o každodenních banalitách a zdánlivých nepodstatnostech, kde se pod povrchem často skrývá krutost, děs či komika, se dá číst tisícem způsobů. Netradiční detektivka, thriller, psychologický nebo erotický román… Tento hlavolam, kde některé dílky chybějí a jiné zase přebývají, strhne čtenáře jako Šeherezádino vyprávění z moderní doby, protkané ironií a humorem. Dějištěm je Mexiko (kde Bolaño vyrůstal), Nikaragua, USA, Francie, Španělsko, Rakousko, Izrael, Afrika.
  
 
Roberto Bolaño (1953–2003) je místem narození Chilan, ale dobu zásadní pro své literární zrání prožil v Mexiku, dospělost pak ve Španělsku. Psal poezii i prózu v nezřízeném množství. Po útlejších knihách Nacistická literatura v Americe (1996) a Vzdálená hvězda (1996) Bolaña proslavil zejména román Divocí detektivové (1998), který získal řadu cen (Herralde, Rómulo Gallegos aj.), byl přeložen do mnoha jazyků a nyní se chystá i jeho filmová verze s mexickou hvězdou Gaelem Garcíou Bernalem v hlavní roli.


Autor: www.argo.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Sobota 17.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy