bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Václav Havel v Divadle Rokoko Sekce: Divadlo
Bývalý prezident Václav Havel si nenechal ujít pozvání na benefici Květy Fialové a vystoupil na jevišti spolu s herečkou i ostatními jejími kolegy v Divadle Rokoko. Ve včerejším (24. 11. 2009) představení s názvem Fialové Květy štěstí se představil jako speciální host a gratulant.

Celá benefice je koncipovaná jako dárek Městských divadel pražských k životnímu jubileu Květy Fialové, kterou na scénu Divadla ABC angažoval Jan Werich už v roce 1958.  Vzhledem k charakteru inscenace není žádné představení stejné, neměnný je pouze okruh témat. Řeč přijde např. na rodiče, nejrůznější divadelní angažmá, na východní filozofii  a samozřejmě i na její svérázný přístup k mužům a k životu. Jiný je pokaždé i speciální host, jež se během představení přidá ke gratulantům. Celá benefice je koncipovaná jako dárek Městských divadel pražských k životnímu jubileu Květy Fialové, kterou na scénu Divadla ABC angažoval Jan Werich už v roce 1958.  Vzhledem k charakteru inscenace není žádné představení stejné, neměnný je pouze okruh témat. Řeč přijde např. na rodiče, nejrůznější divadelní angažmá, na východní filozofii  a samozřejmě i na její svérázný přístup k mužům a k životu. Jiný je pokaždé i speciální host, jež se během představení přidá ke gratulantům.

Tvůrci inscenace, režisér Petr Svojtka a dramaturg Jiří Janků, prozatím oslovili k účinkování v benefičním představení Fialové Květy štěstí spisovatele Arnošta Lustiga, poslance Parlamentu ČR za Stranu zelených a bývalého ředitele zoo v Chomutově Přemysla Rabase a nejnověji také exprezidenta Václava Havla. Včerejší repríza tak byla velkým překvapením nejen pro samotnou jubilantku Květu Fialovou, ale také ostatních na jevišti (Naďa Konvalinková, Zuzana Kajnarová, Vladimír Čech, Lukáš Jurek a pianista Jiří Janouch), a samozřejmě především pro diváky. S Václavem Havlem se herečka zná z konce padesátých let minulého století, kdy byli ve společném angažmá v Divadle ABC u  Jana Wericha (Květa Fialová jako herečka, Václav Havel jako „kulisák“). Od té doby se také datuje jejich dlouholeté přátelství.
Nejen díky Václavu Havlovi, který si naVáclav Havel v Divadle Rokoko. šel čas ve svém nabitém programu k 20. Výročí sametové revoluce, se včerejší repríza benefičního představení Fialové Květy štěstí nesla ve velmi příjemné atmosféře a jistě bude patřit k nezapomenutelným večerům pro všechny, kdo u toho byli.

Mezi další milé a blízké přátele či kolegy paní Květy, jež by herečka ráda ve své benefici přivítala, patří např. herci Petr Nárožný, Viktor Preiss, Václav Postránecký, sexuolog Radim Uzel, dokumentaristka Alena Činčerová, geolog a klimatolog Václav Cílek  a mnozí další.


Autor: www.mdp.cz 1.1.2000

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Sobota 17.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy