bavme se - kulturní tipy
Vybraná akce
Reklama
Spolupracujeme s
cestovní kanceláří BlueSport.cz, která organizuje dovolené u moře, zejména pak v italském letovisku Lignano a nově spustila webové stránky s nabídkou letní dovolená.

V zimě si u této cestovní kanceláře můžete zajistit lyžařskou dovolenou v Livignu

Naším dalším partnerem je firma AZAMS, která dodavá dětské nastavitelná židle.

Partneři
Nakladatelství MOTTO

kulturní tipy - BAVME SE - kulturní tipy

Zažijte knihu jinak Sekce: CD a DVD
Procestujte Česko s příběhy 20. století

S radostí oznamujeme připravovaný dotisk komiksu Ještě jsme ve válce, který nakladatelství Argo připravilo ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů. U příležitosti jeho vydání spouštíme poučnou hru s využitím GPS souřadnic a QR kódů.
Od pondělí 28. 11. naleznete na stránkách projektu (www.jestejsmevevalce.cz) pod deseti komiksy GPS souřadnice a lehkou nápovědu, kde konkrétně máte v dané lokalitě hledat. Cílem jsou QR kódy označené logy Post Bellum, Argo a Ústav pro studii totalitních režimů.
Pokud načtete kód do svého mobilního telefonu (verze pro Android, pro Apple), získáte internetový odkaz, na němž se dočtete podrobnosti o místě, na kterém se právě budete nacházet, a o jeho spojitosti s komiksem.

Na konci textu vždy naleznete jednu z částí básně Luboše Jednorožce, kterou pracovníci Post Bella vykopali společně s dalšími na zahradě nedaleko Hrusic. Pokud ji celou sestavíte a pošlete na adresu propagace@argo.cz a budete mezi prvními patnácti, získáte knihu Ještě jsme ve válce. Upřímně ale doufáme, že mnohem zajímavější než cena samotná bude seznámení se s místy, na nichž se příběhy odehrály.

QR kód ve Voltuši skrývá tento text:
Na loučce za vámi stávala Pomplova pila, centrum zdejšího odboje. Díky jejímu majiteli, Jaroslavu Pomplovi přežily desítky lidí válku. Po válce komunistický režim zničil nejen pilu, ale také Pomplovu rodinu. Když se na pilu zeptáte dnes, děti nebudou vědět nic, třicátníci zavolají rodiče a prarodiče. Ti si ještě pamatují. Stejně jako si budete pamatovat i vy.

Texty, které se po připojení k internetu objeví, doplňují informace v knize a snad ještě více přiblíží atmosféru jednotlivých pohnutých osudů. Věříme, že čtenáři vezmou naši aktivitu také jako tip na výlet (dostanou se s námi na zapadlé letiště u Vysokého Mýta, do Ladových Hrusic nebo na rozhlednu Onen Svět v jižních Čechách) a podívají se na místa, která by jinak možná nenavštívili. I tudy totiž chodila historie.


Autor: www.bavmese.cz 5.12.2011

   

This is alternative content.Created by Virtualflexx & friends  ©2007 - 2009, všechna práva vyhrazena BavmeSe.cz kulturní tipy.
Dnes je
Sobota 17.března 2018
Upoutávka
Váš banner 120 x 600 zde? Kontaktujte nás.
Přidat akci
Pořádáte vlastní akci?
Chcete na ni upozornit?
Napište nám
Reklama
Váš odkaz na tomto místě za 40,- Kč / měsíc

Airsoft - Army shop
Doporučujeme
Astratex

Odkazy